Rob Koops tekent boekcontract in de populaire Horrorzone-reeks van Kluitman

De populaire auteur Rob Koops (bekend van o.a. de Oerbloed-serie) werkt aan een griezelig horrorverhaal in de bekende Horrorzone-reeks van uitgeverij Kluitman. Monstermieren gaat over een angst waarvan je wellicht nog niet wist dat je hem had: mieren die de wereld overnemen.

Na het enorme succes van ‘Horrorland’ (vertaald), én de populariteit van de horrorboeken van Chinouk Thijssen, startte uitgeverij Kluitman in 2025 officieel met de boekenlijn ‘Horrorzone’, waarin uitsluitend Nederlandstalige auteurs publiceren. De lijn is gericht op lezers vanaf 9 en 10 jaar, die van superspannende, goedgeschreven horrorboeken houden. Inmiddels hebben verschillende populaire auteurs voor de serie geschreven, zoals Marcel van Driel, Michael Reefs en Suzanne Wouda. Met Rob Koops voegt Kluitman weer een mooie naam aan dit rijtje toe.

MONSTERMIEREN
Keet is een buitenbeentje. Op school wordt ze gepest of genegeerd. Alleen in de natuur, tussen de insecten, lijkt ze echt zichzelf te kunnen zijn. Als ze na een zoveelste pesterij zint op wraak, lijkt de natuur haar een handje te willen helpen. Keet ontdekt een bijzondere miersoort in het bos die luistert naar haar commando’s. Maar al snel heeft ze de mieren niet meer onder controle en blijken ze een serieus gevaar. Is het monstermierenleger nog te stoppen?

ROB KOOPS
Rob Koops (1973) is jeugdboekenschrijver. Van zijn hand verschenen al eerder de Oerbloed-serie en twee toneelleesboeken. Zijn debuut De Raadselbreker werd gelijk verkozen tot Thematitel van de Kinderboekenweek 2025. Op dit moment werkt Koops, naast Monstermieren, aan zijn nieuwste serie De Tijdkijker. Koops woont samen met zijn vrouw (en illustrator) Maruga Koops in Utrecht. Ze hebben twee dochters en een hond, Suki.

Monstermieren zal voorjaar 2027 bij uitgeverij Kluitman verschijnen.