Prachtig en uniek kinderboek over rampen door Lotte Jensen en Margot Westermann verschijnt bij Kluitman
Het kinderboekendebuut De boom die alles zag van neerlandicus, filosoof en auteur Lotte Jensen verschijnt in september bij uitgeverij Kluitman. De boom die alles zag is een informatief jeugdboek (9+) waarin kinderen leren over rampen uit de Nederlandse geschiedenis met alle spannende, verdrietige en mooie verhalen die daarbij horen. De schitterende illustraties en vormgeving zijn van Margot Westermann. Het boek is vanaf 24 september verkrijgbaar.
DE BOOM DIE ALLES ZAG
Wist je dat er in Leiden een keer een schip is ontploft? Huizen en mensen vlogen de lucht in. En heb je ooit van de aardappelziekte gehoord? Of van de treinramp bij Harmelen? Wist je dat er duizenden soldaten stierven door de Zeeuwse koorts? In de Nederlandse geschiedenis wemelt het van de rampen, groot en klein, bekend en onbekend.
Rampen zijn nare gebeurtenissen, maar ook erg interessant. Er ontstaan heldendaden, reddingsacties en inzamelacties, en achteraf worden er vaak mooie liedjes en boeken over geschreven. In De boom die alles zag kom je alles te weten over de rampengeschiedenis van Nederland, met alle spannende, verdrietige en mooie verhalen die daarbij horen.
LOTTE JENSEN
Lotte Jensen is neerlandicus en filosoof. Ze werkt als hoogleraar Nederlandse literatuur- en cultuurgeschiedenis bij de afdeling Nederlandse taal en cultuur aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Ze doet onderzoek naar de rol van cultuur bij rampen en identiteitsvorming. Daarnaast schrijft ze recensies voor de Volkskrant en columns voor de lage landen.
MARGOT WESTERMANN
Als illustrator en vormgever zoekt Margot Westermann naar schoonheid in informatie. Alles begint met inkt op papier en eindigt in boeken die ingewikkelde of bijzondere onderwerpen helder en verrassend maken. Bekende titels zijn onder andere De zweetvoetenman (Genomineerd voor de Woutertje Pieterse Prijs), Briljante planten en Dit was de plastictijd.

